Wydarzenie artystyczne

Impresje muzyczne

13 września 2019 r. godz. 18:30

 


W koncercie towarzyszącym Konferencji „V Rzeszowskie Dni Hepato – Gastroenterologiczne” w szerokiej przestrzeni muzycznej zaprezentują się Uczniowie i Pedagodzy Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. Na scenie Filharmonii Podkarpackiej prezentowane będą różnorodne formy przekazu artystycznego; zobaczymy występy solistów, zespołów kameralnych i rytmicznych oraz usłyszymy pełen finezji koncert Big–Bandu. W programie znajdą się  popularne utwory, zarówno z gatunku muzyki klasycznej, jazzowej,  jak i filmowej oraz rozrywkowej.

Z solistów wystąpią uczniowie klasy V – pełen wirtuozerii skrzypek  Denys Kozlov oraz znakomita flecistka Joanna Dec, której towarzyszyć będzie trio jazzowe. Zarówno Denys jak i Joanna są wybitnymi instrumentalistami, którzy zdobywali wyróżnienia i nagrody w ogólnopolskich konkursach muzycznych.

W tanecznej części koncertu zobaczymy w różnych interpretacjach przestrzenno – ruchowych, wypełnione ekspresją zespoły rytmiczne, które przedstawią nam „muzykę w przestrzeni”.

Będziemy mogli również usłyszeć instrumentalne zespoły kameralne – Dechovka, oraz zespół perkusyjny, który zaprezentuje muzykę „lekką, łatwą i przyjemną”. Natomiast w repertuarze Big Bandu, znajdą się popularne utwory z gatunku muzyki rozrywkowej, zarówno polskiej jak i zagranicznej.

Mam nadzieje, że koncert przyniesie  Państwu dużo niezapomnianych wrażeń, muzyka zaś bez trudu wypełni każdego słuchacza pozytywną energią.

Wydarzenie artystyczne niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE.