Wydarzenie artystyczne

Impresje muzyczne

13 września 2019 r. godz. 18:30

 


W koncercie towarzyszącym Konferencji „V Rzeszowskie Dni Hepato – Gastroenterologiczne” w szerokiej przestrzeni muzycznej zaprezentują się Uczniowie i Pedagodzy Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. Na scenie Filharmonii Podkarpackiej prezentowane będą różnorodne formy przekazu artystycznego; zobaczymy występy solistów, zespołów kameralnych i rytmicznych oraz usłyszymy pełen finezji koncert Big–Bandu. W programie znajdą się  popularne utwory, zarówno z gatunku muzyki klasycznej, jazzowej,  jak i filmowej oraz rozrywkowej.

Z solistów wystąpią uczniowie klasy V – pełen wirtuozerii skrzypek  Denys Kozlov oraz znakomita flecistka Joanna Dec, której towarzyszyć będzie trio jazzowe. Zarówno Denys jak i Joanna są wybitnymi instrumentalistami, którzy zdobywali wyróżnienia i nagrody w ogólnopolskich konkursach muzycznych.

W tanecznej części koncertu zobaczymy w różnych interpretacjach przestrzenno – ruchowych, wypełnione ekspresją zespoły rytmiczne, które przedstawią nam „muzykę w przestrzeni”.

Będziemy mogli również usłyszeć instrumentalne zespoły kameralne – Dechovka, oraz zespół perkusyjny, który zaprezentuje muzykę „lekką, łatwą i przyjemną”. Natomiast w repertuarze Big Bandu, znajdą się popularne utwory z gatunku muzyki rozrywkowej, zarówno polskiej jak i zagranicznej.

Mam nadzieje, że koncert przyniesie  Państwu dużo niezapomnianych wrażeń, muzyka zaś bez trudu wypełni każdego słuchacza pozytywną energią.

Wydarzenie artystyczne finansowane ze środków własnych organizatora.

Wydarzenie artystyczne niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE.